logo

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

jest wyjątkowym miejscem na kinowej mapie Polski. Realizuje zadania w dziedzinie upowszechniania filmów i edukacji filmowej oraz prowadzi wielokierunkową działalność kulturalną

baner

6. PRZEGLĄD FILMOWY Alchemia Kina 15-16.11.2017 2017-10-29

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na 6. edycję przeglądu filmowego „Alchemia Kina”.

W repertuarze pozostałych alchemicznych wieczorów znajdą się dwa wybitne filmy, którym towarzyszyć będą prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych. 15 listopada na ekranie „Łagodna”, reż. S. Łoźnica, to inspirowany nowelą Dostojewskiego, spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem. Prelekcję do filmu wygłosi Piotr Kotowski – rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Przegląd zakończy przedpremierowa projekcja najnowszego filmu reżysera „Bogów”, Łukasza Palkowskiego. „Najlepszy” to fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły, historia nawiązująca do biografii Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Prelekcję do filmu wygłosi Łukasz Maciejewski - dziennikarz, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich.
„Alchemia kina” odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2017 o godz. 18:00. Wydarzenie jest współfinansowane prze Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PROGRAM:

  • 15.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu ŁAGODNA  
    prelekcja i prowadzenie spotkania: Piotr Kotowski
  • 16.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu NAJLEPSZY
    prelekcja i prowadzenie spotkania: Łukasz Maciejewski

Bilet na jeden film: 17 zł (norm.), 15 zł (ulg.), 12 zł (dla DKF oraz dla grup powyżej 10 osób)

Karnet na 2 filmy: 24 zł